İSLAM BİRLİĞİ GERÇEKTEN MÜMKÜN MÜ?
Hüseyin COŞGUN

Hüseyin COŞGUN

İSLAM BİRLİĞİ GERÇEKTEN MÜMKÜN MÜ?

11 Kasım 2016 - 14:16
loading...

Aziz vatanımızın mevcudiyetinin ve kudretinin,gerek iç ve gerek dış mihraklarca gasp edilme çabaları şöyle dursun,ülkemizi yönetenlerin; ayrıca,ilerleyen zamanlarda yönetecek olan partilerin bu yönde de çalışmalar yapması gerekmektedir.
Çünkü;  gerek tarihsel geçmişimiz,gerekse asırlardır süregelen ''İslama hizmet ve İslam önderliği'' iddiamız biz harekete geçersek mana kazanacaktır.Çünkü; bilindiği üzere'iddialar; ispatı ile mümkün,ispatı ile inandırıcı,ikna edici olur.
 
Peki;Türk milleti olarak,asırlardır bir dava haline getirdiğimiz iddiamız,diğer Müslüman toplumlarınca ne kadar önemsenmiş ve benimsenmiştir? İsterseniz bu konuya İslam dünyasından örneklerle devam edelim.
 
Biliyorsunuz ki, yakın zamanda İsrail cumhurbaşkanı Şimon Peres öldü. Cenazesinde bir çok ülkeden temsilciler ve 'dostları (!)' katıldı. Şüphe yok ki,bu katılımcılar arasında en çok dikkat çekeni Filistin devlet başkanı Mahmud Abbas da vardı. Eminim ki; bu durum sizlerin de tepkisini çekmiştir. Açıkçası bu durum beni ziyadesi ile müteessir etti.
 
Düşünsenize; kurulduğu günden bu yana,varlığınızı kabul etmeyen bir devlet var.Bu devlet hali hazırda sizin olan toprakları da işgal ediyor. Ve siz gidiyorsunuz;topraklarınızı işgal eden,ümmetin insanlarını şehit eden bir devletin cumhurbaşkanına iki gözünüz iki çeşme taziyede bulunuyorsunuz. Peki sizce bu tavırla süregelen İslam coğrafyasında samimiyet aramak ne kadar doğru?
 
Konu ''İslam Birliği'' olduğu için sözlerimi,yüce kitabımız kuran- ı kerim'den bir ayet ile taçlandırmak istiyorum.
 
'' Şüphesiz ki; Allah, kendi yolunda sanki birbirine kenetlenmiş bir bina gibi saf bağlayarak mücadele edenleri sever.'' (Saff Suresi 4. Ayet) 
 
Silahların sustuğu,barışın egemen olduğu,çocukların güldüğü ümit dolu nice yarınlara; sevgi,saygı ve hürmetlerimle...

Bu yazı 1051 defa okunmuştur .

Son Yazılar